17 Temmuz 2013 Çarşamba

Prince of Persia The Sands of Time İnceleme !

  Merhaba arkadaşlar bugün sayfamda ele alacağım konu Prince of Persia : The Sands of Time 'ın incelemesi olacaktır. Bu oyun 2003 ' te çıkmasına rağmen grafikleri ve oynanışı gayet güzeldir . Oyunu oynayan oyuncuları özellikle hikayesiyle etkileyen bu oyunun hikayesine bir göz atalım .

    Bu oyunun hikayesi bir pers ordusun sefere çıkması ve pers prensinin çok yeni şeylerle tanışmasını anlatmaktadır. Hikaye şöyledir. Pers ordusu Hindistan'a sefere çıkmaktadır. Sefere kahramanımız olan pers prensi de katılmaktadır. Pers ordusunun Hindistan'a sefere çıktığını duyan Hint veziri canının bağışlanması karşılığında pers ordusu tarafına geçmektedir.

     Artık sefer başlamış ve pers orduları hint şehirlerini ele geçirmeye başlamış ve bu şehirlerden esirler almaktadır. Ayrıca prens ganimet toplamaktadır ve ileride her şeyi değiştirecek olan Hançeri almıştır. Bu esirlerin içinde Kral Maharajah'ın kızı olan Farah'ta bulunmaktadır. Bu arada Hint veziri kraldan prensin kumları serbest bırakmasını isteyip alçaklığını ve casusluğunu göstermektedir. Prens hiçbir şey den haberi olmayıp kumları serbest bırakmaktadır. Kumlar serbest kalınca her biri bir yere dağılmaktadır. Dağılan kumlar saraydaki kişileri birer canavara çevirmiştir.

     Dağılan kumlardan sadece üç kişi kurtulmuştur. Kurtulanlardan birincisi pers prensi , ikincisi Farah ve üçüncüsü ise Hint veziridir. Pers prensi zamanı durduran ve geriye alan hançeri ile , Farah kolyesi ile ve Hint veziri ise Asası ile bu kumlardan canavar'a dönüşmekten kurtulmuşlardır. Hint vezirine karşı Farah ile pers prensi birlik olup dağılan kumları hançeri sokmayı ve ardından bunların olmasını engellemeye çalışmışlardır.

     Daha sonra vezirle yapılan bir savaşta Farah ölmüştür . Bunu gören Pers prensi vezirle savaşmış ve onu yenmeyi başarmıştır. Ardından hançeri kullanıp herşeyi eskisine döndürmeyi başarmış ve hikayeyi tamamlamıştır.

0 yorum:

Yorum Gönder