26 Temmuz 2013 Cuma

Prince of Persia The Forgetten Sands İnceleme !

    Prince of Persia The Forgetten Sands oyunu The Sands of Time oyununun bir sonraki serisidir. Bir önceki serisine göre çok daha fazla geliştirilmiştir. Öreneğin grafikler çok daha yenidir , oynanış daha kullanışlıdır. Bir çok sorun çözülmüştür. Örneğin yol bulma sorunu ortadan kalkmıştır.

    Konusuna değinelim. İsmini hala bilmediğimiz kahramanımız olan prens yönetimle ilgili bazı şeyler öğrenmek ve kendini bu konuda geliştirmek için abisi olan Malik ' in yanına gider. Ancak abisinin sarayını görünce şaşırıp donakalır. Abisinin sarayı işgal edilmekte ve neredeyse elinden alınmaktadır . Prens hemen abisini bulmaya çalışır . Arayışının sonunda abisini bulur ve abi mistik orduyu çağırmayı düşünür. Prens ona engel olmaya çalışır fakat abisi durmaz. Madalyonu sayesinde mistik orduyu çağırır ve madalyon parçalanır . Bir kısmı Prenste bir kısmı ise abisinde kalır. Prens yeni güçleri oldugunu fark eder ve bu sayede bir cinin boyutuna geçebilmektedir. Prens daha sonra abisine bu madalyonu birleştirip orduyu tekrar hapsetmeyi önerir ama abisi güce sahip olduğu için reddeder. Bu mistik ordunun komutanı olan Ratash ile abisi bir savaş yaparlar ve prenste abisinin yanında savaşır. Tam Ratash yenirlirken bir hamle ile abisinin bedenini ele geçirir. Prense yardım eden cin ise sadece abisinin ölerek Ratash ' ın ölmesinin mümkün olduğunu söyler. Abisini ele geçiren Ratash ile prens bir savaşa girer ve prens kazanır , Ratash ölür. Abisi prensin kollarında ölür. Prenste babasının sarayının yolunu tutar.

Prince of Persia The Forgetten Sands oyunun The Sands of Time ile Warrior Within oyununun arasında üretilen bir oyundur.


0 yorum:

Yorum Gönder